Teatr Muzyczny Łódź

2020 Strajk Kobiet

Wizyta w Teatrze Muzycznym w Łodzi – rozmowy z pracownikami i zwiedzanie

 

Odwiedziłyśmy gościnne progi Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie poznałyśmy Dyrektor Grażynę Posmykiewicz oraz wielu innych pracowników, którzy – mimo pandemii – szykują już dla widzów wspaniałe niespodzianki.

Miałyśmy okazję zajrzeć za kulisy, wejść na próbę, zwiedzić garderoby oraz obejrzeć projekty – na razie tylko na papierze – kostiumów do przedstawienia, które jest w planach w kolejnym sezonie.
Dzięki opowieściom pracowników Teatru poznaliśmy tajniki pracy aktorów i innych osób, bez których trudno wyobrazić sobie wystawienie jakiejkolwiek sztuki.
Spotkanie zorganizował Oddział Łódzki MFK, a za realizację relacji na Zoom odpowiadała nasza Koleżanka Iza Staniszewska, która wspaniale sprawdziła się w roli reżysera, kamerzysty i narratora. Dzięki temu, że spotkanie odbyło się online, obecne były Koleżanki ze wszystkich oddziałów.
 

  Teatr_Muzyczny_w_Łodzi        Teatr_Muzyczny_Lodz-widownia

 

 Teatr_Muzyczny_w_Łodzi                    Teatr_Muzyczny_w_Łodzi

 

     
  

  
  

  
     

  

 
   

 

e tylko osoby z kręgów stricte biznesowych. Są panie zainteresowane np. współpracą w ramach think-tanków, a także rozwiązaniami z zakresu polityki aktywizacjii zatrudniania kobiet. Z biznesu reprezentowany jest głównie sektor szeroko rozumianego IT, a także turystyczny — mówi Ewa Rumińska-Zimny, ekonomistka i prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet przy Szkole Głównej Handlowej, współorganizatorka forum.