Solidarne z Ukrainą

2020 Strajk Kobiet

Członkinie Międzynarodowego Forum Kobiet wyrażają solidarność z obywatelami i obywatelkami Ukrainy

Wojna zagraża życiu i bezpieczeństwu mieszkańców Ukrainy – kraju położonego tuż za naszą wschodnią granicą. Członkinie Międzynarodowego Forum Kobiet włączają się w akcje pomocowe, organizując dostawy lekarstw, ubrań i żywności, a także udzielając schronienia. Tak zrobiła m.inn. nasza koleżanka Mariola Zięba, z Oddziału MFK Łódź, która udostępniła swój hotel w całości dla uciekinierów z Ukrainy. Są tam dzieci ewakuowane z domu dziecka na Ukrainie oraz matki z małym dziećmi. Razem ok. 35 osób. Mariola przyrządza dla nich posiłki wraz ze swoimi pracownikami, a także zorganizowała zbiórkę ubrań i zabawek.

Jak pisze do nas nasza Koleżanka:

W hotelu przebywają dzieci mieszkający na Ukrainie z domów dziecka – sieroty. W ich dom uderzyła bomba. One wzięły tylko to, co zdąrzyły. Musiały do granicy iść kilka kilometrów pieszo. Starsze dzieci niosły młodsze. U mnie przebywają dzieci od 5 lat do 16. Dziś się popłakałam słysząc tę historię. Takie małe, a tak doświadczone przez życie. Mam też kilka matek z dziećmi – najmłodsze ponad rok. Jest też dziewczyna, której bracia walczyli w Ukrainie – jeden dostał się do niewoli, drugi jest w ciężkim stanie w szpitalu. To dopiero są tragedie. A takich będzie coraz więcej.

Mam super zespół, który mi pomaga. Wspaniali ludzie. Wszyscy pracujemy w wolontariacie. Na nich mogę liczyć, na urzędy natomiast nie. Dostałam odmowę finansowania przez urząd. Dlatego potrzebuję jeszcze Waszego wsparcia, aby opłacić wszystkie koszty. Podaję nr konta. Jeśli możesz wpłacić datek, nie ma znaczenia, ile wpłacisz. W grupie siła.

Zięba nr. konta 50 1020 5558 1111 1703 2960 0086

Liczę na Wasze dobre serce i pomoc.

2022 03 MAWI   podwieczorek(2)  Podwieczorek przygotowany dla gości Hotelu MAWI

  2022 03 MAWI   ubrania(2) Ubrania i zabawki przekazane przez ofiarodawców

Zdjęcia ze strony Marioli Zięby na Facebooku https://www.facebook.com/mariola.zieba

Zdjęcie nagłówkowe udostępnił Grzegorz Chudzik https://www.facebook.com/grzegorz.chudzik

      

 

                    

 

     
  

  
  

  
     

  

 
   

 

e tylko osoby z kręgów stricte biznesowych. Są panie zainteresowane np. współpracą w ramach think-tanków, a także rozwiązaniami z zakresu polityki aktywizacjii zatrudniania kobiet. Z biznesu reprezentowany jest głównie sektor szeroko rozumianego IT, a także turystyczny — mówi Ewa Rumińska-Zimny, ekonomistka i prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet przy Szkole Głównej Handlowej, współorganizatorka forum.