Weekend MFK w Lidzbarku Warmińskim

Lidzbark W 300 168

Oddział Olsztyński MFK zorganizował wspaniały weekend dla wszystkich Członkiń. W dniach 6-8 października gościłyśmy w Lidzbarku Warmińskim.

Koleżanki z Olsztyńskiego Oddziału Międzynarodowego Forum Kobiet zgotowały nam wspaniałe przyjęcie w zabytkowych murach Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Ponad 40 Pań z innych oddziałów uczestniczyło w spotkaniach i wycieczkach, które pokazały nam, jak pięknym miastem jest stolica Warmii, a także ile energii i motywacji mają kobiety, które żyją i działają w tym regionie.

DSCF9265

20171006 152502 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panie ze Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenie″ przyjęły nas w Oranżerii Kultury, opowiadając o tym, jak spełniają swoje marzenia i realizują pasje. Miałyśmy też okazję wysłuchać ich chóru, który zachwycił nas, a niektóre nawet porwał do tańca.

DSCF9320   DSCF9323   DSCF9341        DSCF9361

W czasie pobytu miałyśmy okazję zwiedzić Hotel Krasicki, który mieści się w zaadaptowanych pałacach, tuż obok gotykiego Zamku Biskupów Warmińskich z XIV. Rezydowali tu wybitni Polacy i osobistości świata nauki, biskupi i królowie : biskup Watzenrode i Mikołaj Kopernik, poeta i pierwszy polski zawodowy dyplomata - Jan Dantyszek, czołowy przywódca europejskiej kontrreformacji -Stanisław Hozjusz oraz królowie Leszczyński, Zygmunt III Waza, Jan Zygmunt Hohenzollern, cesarz Paweł I Romanow, Karol XII, czy Napoleon Bonaparte. Ostatnim polskim biskupem warmińskim przed rozbiorami był słynny poeta, prozaik i komediopisarz Ignacy Krasicki, który mieszkał w budynkach, gdzie dziś mieści się hotel, ale urzędował na Zamku, jest jedną z najpiękniejszych budowli obronnych w Polsce, w dodatku prawie bez zniszczeń przetrwał II wojnę światową. Po zabytkowych salach i komnatach Hotelu oprowadzała nas Pani Aleksandra Górecka-Ostrowska, której wiedza i pasja spowodowały, że wycieczka trwała dwukrotnie dłużej niż planowałyśmy.

20171006 161818 20171007 131709

 

 

e tylko osoby z kręgów stricte biznesowych. Są panie zainteresowane np. współpracą w ramach think-tanków, a także rozwiązaniami z zakresu polityki aktywizacjii zatrudniania kobiet. Z biznesu reprezentowany jest głównie sektor szeroko rozumianego IT, a także turystyczny — mówi Ewa Rumińska-Zimny, ekonomistka i prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet przy Szkole Głównej Handlowej, współorganizatorka forum.